Wodociągi Puławy
WIRTUALNY DORADCA
zgłoś awarie
Wodociągi Puławy
Wirtualny Doradca
W celu zgłoszenia awarii wodociągowej prosimy o kontakt z Dyspozytorem. pod numerem telefonu 81 458 68 44 lub tel. alarmowy 994
Awarie
Gdzie zgłosić awarię i wyciek wody?
Jaka jest cena wody?
Przyłączenie do sieci kanalizacyjnej i/lub wodociągowej
Zawieranie umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzenie ścieków
A
A+
A++
A
A
A
AKTUALNOŚCI
Strona główna
UMOWY KOMERCYJNE: NOWATORSKA STUDZIENKA KANALIZACYJNA I NOŻOWA OPASKA DO NAWIERCANIA RUROCIĄGÓW SĄ JUŻ DOSTĘPNE NA RYNKU DO ZASTOSOWAŃ BRANŻOWYCH

W dniu 20 października 2020r. w Lublinie miała miejsce „IX Wystawa Innowacyjnych Rozwiązań Urządzeń Badawczo-Pomiarowych i Nowych Technologii”, poświęcona prezentacji zrealizowanych grantów na projekty z Programu „ Inkubator Innowacyjności 2.0″ . W grupie pozytywnych realizacji znalazły się m.in. innowacje z dziedziny budowlanej w branży sanitarnej, tj. nowa studzienka kanalizacyjna – patent nr 229311 i nowa nożowa opaska do nawiercania rurociągów – wzór użytkowy        nr 69030.

Oba rozwiązania są autorstwa zespołu z Politechniki Lubelskiej, Politechniki Warszawskiej i MPWiK „Wodociągi Puławskie” Sp. z o.o. w Puławach oraz mają genezę w pozyskanych funduszach finansowych ze środków europejskich: najpierw z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013, a następnie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój lata 2014 – 2020. Ścieżka komercyjna Programu „Inkubator Innowacyjności 2.0″ otworzyła naszym wspólnym wynalazkom drogę do wprowadzenia produkcji nowych produktów na rynek. Po opracowaniu i wyprodukowaniu wersji prototypowych studzienki kanalizacyjnej i nożowej opaski do nawiercania rurociągów, przeprowadzono pozytywne próby sprawdzające oba rozwiązania do zastosowańw praktyce budowlanej – sanitarnej.

W czerwcu 2020 r. nasze Przedsiębiorstwo – Spółka wspólnie z Politechniką Lubelską podpisały 2 trójstronne Umowy licencyjne na produkcję rynkową, z następującymi producentami komercyjnymi:

• Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. – licencja nr 12/2020 na produkcję nożowej opaski do nawiercania rurociągów,

Zamówienia

• Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe WOL-MAT Henryk Woliński z siedzibą w Lubartowie – licencja nr 9/2020 na produkcję studzienki kanalizacyjnej.

Zamówienia

Zachęcamy i zapraszamy Projektantów oraz Wykonawców branży sanitarnej do stosowania nowych produktów w prowadzonej praktyce projektowej i budowlano-wykonawczej.

Poniżej zamieszczamy relację w trybie on-line z panelowej sesji dyskusyjnej PAN Oddział Lublin:

1) Prezentacja studzienki kanalizacyjnej oraz nożowej opaski do nawiercania:

2) Filmik z „VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Innowacje w Praktyce”:

link

Reprezentantem naszych wspólnych rozwiązań podczas wydarzenia, była Politechnika Lubelska przy współpracy z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej .

    W przypadku stwierdzenia wycieku, wypływu wody powodującego zalewanie ulic, działki itd., bądź stwierdzenia podtapiania gruntów, czego przyczyną
    może być uszkodzenie sieci wodociągowej prosimy o natychmiastowe zawiadomienie z formularza lub telefonicznie

    Adres Awarii

    Opis zgłoszenia

    Telefon kontaktowy